İnternet Reklamcılığı

İnternet reklamcılığı günümüzün en popüler reklamcılık türü haline gelmiştir, firmanız adına verdiğiniz reklamlar için konum belirleyebilir, kişi özelliklerini seçebilir ve daha birçok filtreleme yapabilirsiniz. Böylece vermiş olduğunuz reklam direkt olarak sizin müşteri kitlenize gözükecektir.

İnternet reklamcılığı hem firma tanıtımlarında hem de ürün satışlarında firma ve işletmelere tam destek vermektedir. Marka bilinirliğinizi ve satacağınız ürünlerde müşteriye sağladığınız tanıtım avantajları ile fayda sağlamaktadır.

İnternet Reklamcılığı Türleri

➤ Arama Motoru Reklamcılığı

Arama motoru reklamcılığı markanızı arama sonuçlarındaki reklam alanında üst sıralara taşımanızı sağlar. Ülkemizde çoğunlukla tercih edilen Google reklamları (Google Ads) ve Yandex reklamları başta olmak üzere arama motoru reklamcılığında markalarımız için en uygun platformu belirleyerek reklam çalışmalarımızı yürütüyoruz.

➤ E-Posta Reklamcılığı

E-Posta reklamcılığı en çok tercih edilen bir başka internet reklamcılığı türüdür. İşletmeler ürün ve hizmetleri için yasal yollarla elde etmiş oldukları e-posta adreslerine toplu reklam içeriğine sahip e-postalar gönderebilmektedir.

➤ Mobil Uygulama Tanıtım Reklamları

Mobil uygulama sahibi olan reklam verenler için en önemli husus uygulamalarının indirilebilmesini sağlamaktır. Reklamlar ile uygulamalarınızın üzerinden ürün ve hizmetlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama tanıtım reklamları ile Apple App Store ve Google Play Store üzerinden uygulamalarınızın mobil internet kullanıcıları tarafından indirilmesi sağlayabilirsiniz.

➤ Video Reklamcılığı

Youtube video reklamları ile video arama sonuçlarında, videodan önce, videonun içinde, Youtube sayfalarında görüntülü ya da Youtube ana sayfasında manşet şeklinde reklamlarınızı yayınlayabilmekteyiz. Youtube reklamları izlenme süresi, gösterim başına ve tıklama başına maliyetler ile ücretlendirilebilmektedir.

➤ Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal medya reklamcılığı internet reklamcılığının vazgeçilmez kanallarından biridir. Özellikle Facebook, İnstagram, LinkedIn, Twitter ve benzeri sosyal medya paylaşım siteleri potansiyel müşterilerine erişmek isteyen reklam verenler için olmazsa olmazlar arasındadır.

➤ Tanıtım Yazısı (İçerik) Reklamcılığı

İnternet kullanıcılarının gün içerisinde ziyaret ettiği web sayfalarının sahip olduğu içeriklerin bir kısmı aslında reklam içeriği olan tanıtım yazılarından oluşmaktadır. Etkili bir internet reklamcılığı türü olan içerik reklamları okuyucu tarafından fark edilmeyen viral (gizli reklam) bir reklam türüdür.

İnternet Reklamcılığının Avantajları

 1. İnternet kullanıcısı olan geniş kitlelere erişim imkânı sağlar.
 2. Konum, cinsiyet, yaş, ilgi alanı vb. geniş hedefleme seçenekleri sunar.
 3. Birçok farklı internet kanalı vasıtası ile müşteri ile çift taraflı etkileşime geçebilme imkânı verir.
 4. Reklam verenler için kredi kartı, havale vb. birçok ödeme seçeneği bulunmaktadır.
 5. Reklam verenler sadece reklamları tıklandığı zaman ödeme yapabilecekleri reklam türlerini tercih edebilir.
 6. Müşterilerinizi tanımanıza olanak sağlayarak bireysel ihtiyaçlara göre kişiselleştirilmiş reklam oluşturabilme imkânı verir.
 7. TV, radyo, gazete, dergi vb. geleneksel reklamcılık türlerine göre çok daha düşük maliyetlidir.
 8. Reklamlarınızı kaç kişi gördü? Kaçı ilgi gösterdi ya da satın aldı gibi ölçümlenebilir net rapor ve analizler sunar.
 9. İnternet reklamlarının ön hazırlık süresi geleneksel reklamcılık türlerine göre çok daha kısadır.
 10. Esnek yapısı sayesinde reklamlarınızı istediğiniz tarih ve saat dilimlerinde yayına alabilir ya da yayın esnasında reklamınızın görsellerini, metin içeriğini ve hatta hedeflemelerini değiştirebilirsiniz.
 11. İnternet reklamcılığı tamamen dijital ortamda gerçekleştiği için doğaya ve çevreye zararı yok denecek kadar azdır.

İnternet Reklamcılığı için hemen teklif alınız!

Profesyonel reklam yöneticilerimiz ile işletmenizi büyütebilir ve bilinirliğinizi attırabiliriz.

Bizi Hemen Arayın