İzmir Marka Tescil

Kişi ya da kuruluş olarak, size ait olan buluşu veya markayı sahiplenmek ve koruma altına almak ilk tercihiniz olacaktır. Böyle durumlarda buluşunuzu veya markanızı korumanın en doğru yolu, o buluşun veya markanın patentini almaktır.

Marka tescil başvurusundan önce tescil ettirilmesi düşünülen markanın belirlenen sınıflarda ön araştırması yapılarak aynısı ya da benzerlerinin daha önce başkaları tarafından tescil ettirilip ettirilmediğinin tespit edilmesi gerekmektedir. Ücretsiz olarak verdiğimiz marka ön araştırması için aşağıdaki formumuzu doldurup göndermeniz yeterlidir. Marka vekillerimiz en kısa zamanda markanız ile ilgili araştırmayı yapacak ve size bilgi verecektir.

➢ Uzman Kadro

Marka ve patent danışmanlık hizmetinde yıllardır hizmet veren uzman kadrolarımız ile hizmetinizdeyiz.

➢ Hızlı Çözümler

Tescil sürecinde sorun yaşamadan patent işlemlerini tamamlayın.

➢ Uygun Fiyat

Profosyonel yaklaşımlar sayesinde para ve zaman tasarrufu sağlar.

➢ Teknik Destek

Sektöründe öncü olan kuruluşlara hizmet sunan danışmanlık firmamız uzman kadroları ile desteğini sürdürmektedir.

  ÜCRETSİZ MARKA ARAŞTIRMASI için formu doldurunuz.

  captcha -> Bu kodu girin ->


  Marka Tescil Red Nedenleri

  Tescil için müracaat edilen markaların bazı sebeplerle tescilleri RED edilebilir.

  Mutlak ve Kısmi Red Sebepleri

  • İşletmenin ürün ve hizmetleri diğer şirket/işletmeden ayırt edici özelliği olmayan, çizimle görüntülenemeyen ve benzer şekilde ifade edilemeyen baskı yoluyla işaretler.
  • Aynı türdeki ürün ve hizmetlerle ilgili tescil edilen marka ya da tescil müracaatı yapılan marka ile aynı ya da ayırt edilemeyecek kadar benzer markalar.
  • Ticaret sahasında ürün ve hizmetlerin karakteristik özelliklerini gösteren işaret ve isimleri tek başına içeren markalar.
  • Ürünün özgün yapısını ve bu yapıdan ortaya çıkan doğal halini ya da teknik sonucu elde etmek için mecburi olan, kendisine ürünün şeklini veya ürüne asli değerini veren şekli barındıran işaretler.
  • Ürün ve hizmetin şekli, kalitesi, niceliği, üretim yeri ve coğrafi kaynağı gibi konularda toplumu yanıltabilecek markalar.
  • Yetkili kurumlardan kullanmak için izin alınmamış ve dolayısıyla Paris Sözleşmesinin 2. mükerrer 6.ncı maddesine göre reddedilecek markalar.
  • Paris Sözleşmesinin 2. mükerrer 6.ncı maddesi dışında kalan fakat toplumu ilgilendiren, tarihsel, kültürel bakımdan topluma mal olmuş ve ilgili kurumların tescil müsaadesi vermediği işaret, amblem vb. barındıran markalar.
  • Maliki tarafından müsaade edilmeyen Paris Sözleşmesinin 1. mükerrer 6.ncı maddesi çerçevesinde tanınmış markalar.
  • İçinde dini değer ve sembol markalar.

  Seo uyumlu, hızlı ve güvenli web sitesi için hemen teklif alınız!

  Seo uyumlu, hızlı, güvenli ve mobil uyumlu web siteleri inşa ediyoruz.

  Bizi Hemen Arayın