Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medyayı profesyonel bir şekilde kullanan markaların ve şirketlerin bilinirliği ve işleri artıyor. Sosyal medya hesaplarınız profesyonelce yönetilmesi, markaların ve işletmelerin geleceği için önem arz ediyor. Facebook, Instagram, YouTube ve benzeri sosyal medya platformlarında aktif olmanızı sağlıyoruz.

Kuvvetli bir iletişim ve etkileşim aracı olan sosyal medya, markaların ve firmaların müşterileri ile etkin bir şekilde iletişime geçebildiği bir mecradır. Müşteriler ile iletişim kurulurken bazı hassas noktalara da dikkat etmek ve strateji geliştirmek gerekmektedir.

Mutu Medya ekibi, sektörünüze ve müşteri portföyünüze uygun bir şekilde sosyal medya stratejisi geliştirmekte ve profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Sosyal Medya Kullanımının Faydaları

🗹 Marka Farkındalığı

Bir sosyal medya stratejisi geliştirmek, geniş bir tüketici kitlesiyle etkileşim kuracağınız için marka bilinirliğinizi büyük ölçüde artırır. Sadece bir sosyal medya sayfasına sahip olmak da markanıza fayda sağlar, fakat düzenli kullanım işletmeniz için geniş bir kitle oluşturmanıza yardımcı olur.

🗹 Düşük Reklam Maliyetleri

Sosyal medya pazarlama, muhtemelen bir reklam stratejisinin en uygun maliyetli kısmıdır. Kaydolmak ve bir profil oluşturmak, neredeyse tüm sosyal ağ platformları için ücretsizdir ve yatırım yapmaya karar verdiğiniz tüm ücretli promosyonlar, diğer pazarlama taktiklerine kıyasla nispeten daha düşük maliyetlidir.

🗹 Daha Fazla Web Trafiği

Pazarlama karmanıza eklediğiniz her sosyal medya profili, web sitenize açılan bir kapıdır ve yayınladığınız her içerik, yeni bir müşteri kazanmak için başka bir fırsattır. Sosyal medyada pazarlama yaparak işletmenizi dünyanın her yerinden çok çeşitli tüketicilere etkin bir şekilde açabilirsiniz.

🗹 Yüksek Dönüşüm Oranı

İşletmeniz görünürlüğünüzün artmasıyla, dönüşüm için daha fazla fırsat kazanır. Her blog yazısı, resim, video veya yorum, izleyicileri şirketinizin web sitesine yönlendirebilir ve trafiği artırabilir.

Sosyal Medya Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

  1. Markanızın değerlendirilmesi, rakiplerinizin analiz edilmesi
  2. Pazar incelemelerinin yapılması ve doğru sosyal medya platformalarının tespit edilmesi
  3. İletişim dilinin tespit edilmesi ve hashtag tespitlerinin yapılması
  4. Reklam ve kampanya kurgularının değerlendirilmesi ve senaryoların üretilmesi
  5. İçerik kurguları ve web sitesi ile entegre çalışmalar
  6. Sektörel blogger’ların tespit edilmesi, irtibata geçilmesi
  7. Paylaşım takviminin hazırlanması ve onaya gönderilmesi
  8. Sosyal medya ve SEO entegrasyonunun sağlanması, maksimum derecede verimliliğin arttırılması
  9. Demografik tespitler ve reklam kurguları
  10. Etkili paylaşımlar için özel grafik tasarım çalışmalarının gerçekleştirilmesi

En Popüler Sosyal Medya Platformları

➤ Facebook

Her ne kadar artık eski popülaritesi kalmadığı söylense de, Facebook şu anda dünyanın en büyük sosyal medya platformu. 2020 itibarıyla 2,6 milyar aylık aktif kullanıcıyla, neredeyse her sosyal medya kullanıcısının Facebook’ta var olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dolayısıyla Facebook, markaların ürünlerini büyük bir kitleye pazarlaması için mükemmel bir platformdur.

➤ LinkedIn

LinkedIn, profesyonellerin kullandığı bir sosyal medya platformudur ve B2B izleyicileri arasında oldukça popülerdir. Yıllar içinde hızla büyüyen platform, şu anda 690 milyon üyeye sahiptir.

➤ Instagram

Instagram, en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir. Çoğunlukla uygulama tabanlı olsa da, kullanıcılar feed’lerine web sitesi sürümü aracılığıyla da erişebilir. Haziran 2018’de 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşan Instagram, gençler arasında oldukça popülerdir.

➤ Youtube

YouTube, dünyadaki en büyük video paylaşım sitesidir. Kullanıcıların platforma video yüklemelerine, diğer kullanıcıların videolarını görüntülemelerine ve onlarla etkileşimde bulunmalarına olanak tanır. 2019’da aylık ortalama 2 milyar aktif kullanıcıya sahip olan YouTube’daki kullanıcılar, platformdaki videoları izleyerek ortalama 40 dakika geçiriyor.

➤ TikTok

TikTok, 2016 yılındaki lansmanından bu yana kısa sürede oldukça popüler hale gelen kısa formda bir video paylaşım platformudur. Bu uygulama dudak senkronizasyonu videoları ile ünlüdür ve aylık 800 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

➤ Twitter

Twitter, kullanıcıların trend olan konular hakkında bilgi sahibi olmalarını ve ilgili konuşmalara katılmalarını sağlayan bir platformdur. Diğer en iyi sosyal medya siteleri kadar çok kullanıcısı olmasa da, oldukça etkileşimli bir kullanıcı tabanına sahiptir. 2019’da, platformun aylık 330 milyondan fazla aktif kullanıcısı vardı.

Sosyal medya yönetimi için hemen teklif alın!

Sosyal Medya platformlarında markanızı Mutu Medya‘nın profesyonel ekibi ile hedef kitlenize ulaştırabiliriz.

Bizi Hemen Arayın