Kamera Güvenlik Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri; ev ve iş yerlerinde güvenliği sağlamak amacı ile kullanılan elektronik cihazların başında gelen sistemlerdir. Bir bakıma güvenlik kamera sistemleri güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sistemleri adını da verebiliriz.

Güvenlik kamera sistemleri sayesinde evler, işyerleri, alışveriş merkezleri, sokaklar ve caddeler kontrol altına alınabilmektedir. Bu sistemler sayesinde hem güvenliğinizi artırabilir hem de olası bir hırsızlık durumunda caydırıcı araç olarak kullanılmakta ya da kişiler kolayca tespit edilebilmektedir.  

Güvenlik Kamerası Çeşitleri

➤ Dome Tipi Güvenlik Kameraları

Dome tipi güvenlik kameraları genellikle iç mekanlarda tercih edilen ürünlerdir. Dış mekanlar için de uygun ıp66 muhafazalı dome tipi kameralar mevcuttur. Gece görüşlü ayarlı lensli sesli modelleri olduğu gibi çok ergonomik küçük kasalara sahip plastik kasalı veya darbelere dayanıklı metal alaşımlı kasalı ürünlerdir.

➤ Speed Dome Güvenlik Kameraları

Speed dome kameralar halk dilinde 360° kamera olarak bilinmektedir. Speed dome kameralar dış mekana ve iç mekana uygun ürünler olabilmekle birlikte burada önemli olan optik zoom (yakınlaşma) özelliği takip becerisidir. Operatörler yardımı ile istenilen bölge kontrol edilir veya takip özelliğinden yararlanılır.

➤ Ir Bullet Güvenlik Kameraları

Ir bullet güvenlik kameraları dış mekan ve iç mekan kullanımına uygun ürünlerdir. İç mekanlarda estetikli açısından çok küçük kasalı kameralar kullanılır dış mekanlarda orta büyüklükteki kameralar kullanılırken askeri alanlar siteler gibi tesislerde çok büyük kasalı çevre güvenlik kameraları kullanılmaktadır.

➤ Fisheye Balık Gözü Güvenlik Kameraları

Balık gözü kameralar tepeden görüntüleme yapmak istenilen alanlarda kullanılan yazılımlar sayesinde birkaç farklı kamera gibi görüntü alabilen geri planda sürekli 360° olarak kayıt tutan fisheye balık gözü kamera diye adlandırılan teknolojik güvenlik kameralarıdır. İp özellikte olanları internet bağlantısı ve programları sayesinde tek başına çalışabilirler.

İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri güvenliğini sağlamak istediğimiz alanın etrafında olup biten her şeyi izlemenize ve kayıt etmenize olanak sağlamaktadır. Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesi ve her geçen gün kendini yenilemesi sayesinde güvenlik kamera sistemleri de her geçen gün kendine geliştirmekte ve yenilemektedir.

Geçmiş yıllarda kamera güvenlik sistemlerinde ağırlıklı olarak analog güvenlik kamera sistemleri kullanılırken teknolojinin gelişmesi ve avantajlarının daha fazla olması sebebi ile IP güvenlik kameraları tercih edilmeye başlanmıştır. IP kameraların en büyük avantajlarından biri de Wi-Fi ağını kullandığı için alınan görüntüleri kolaylıkla bilgisayarınıza ya da akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz.

İzmir Güvenlik Sistemleri

Kamera Güvenlik Sistemleri için hemen teklif alınız!

Güvenliğinizi riske atmayın, kamera güvenlik sistemleri ile güvenliğinizi sağlayabiliriz.

Bizi Hemen Arayın