SEO Arama Motoru Optimizasyonu

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), organik trafik elde etmek ve web sitelerinin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak için yapılan pazarlama çalışmasıdır.

Arama motoru sıralaması, bir yarıştır. İlk sırada yer alanlar dereceye girer ve her zaman kazanır. İlk üç sonuçta sıralanan sitelerin tıklanma oranları yüzde 10 ila yüzde 30’dur. Dokuzuncu sıradaki sitenin tıklanma oranı yüzde 2’dir. Aranan kelimelerle birinci sayfada görünmeyen web sitesi, tam potansiyeline ulaşamaz. Bu aşamada Arama Motoru Optimizasyonu devreye girer.

Mutu Medya‘nın SEO konusunda deneyimli ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

SEO’da Neler Yapıyoruz?

🗹 Yazılım Optimizasyonu

Mevcut site yazılımınızın tüm sayfaları detaylı incelenir, arama motorlarına ve kullanıcı davranışlarına uygun olup olmadığı analiz edilerek sizlere raporlanır. Hazır bir eticaret çözümü veya içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız, yazılımınızdaki gerekli güncellemeler, ilgili panellerde tarafımızdan gerçekleştirilir.

🗹 Site Dışı SEO Çalışmaları

Site dışı seo çalışmaları arama motoru sonuç sayfalarındaki sıralamayı etkileyebilecek web sitenizin otoritesine etki eden optimizasyon çalışmalarını kapsar. Farklı web sitelerinden sitenize bağlantılar, makale/haber yazıları, sosyal medyada bahsedenler ve ilgili konu incelemeleri oluşturularak sitenize alınan referans bağlantılarıdır. Yapılacak olan çalışmalar neticesinde sitenizin arama motorlarındaki otoritesinin yükselmesi sağlanır.

🗹 İçerik Optimizasyonu

Mevcut site içerikleriniz detaylı olarak analiz edilerek sizlere raporlanır. Arama motorlarına uyumlu olmayan içeriklerimiz tekrardan revize edilerek uyumlu haline getirilir. Sitenize ziyaretçi getirecek anahtar kelimeler belirlenir ve çalışma yapılacak olan kelimeler ile birlikte yeni sayfa içerikleriniz oluşturulur.

🗹 Ölçümleme, Takip ve Raporlama

SEO çalışmalarının tüm aşamalarında, sitenizin ziyaretçi trafiği ve görünürlüğü günlük olarak takip edilir. Sıralamalardaki değişimler incelenerek iyileştirme çalışmaları yapılır. Çalışmalar trafik ve dönüşüm sağlayacak şekilde güncellenerek detaylı olarak raporlanır. Yapılacak olan raporlamalarda Google Data Studio kullanılmaktadır. Raporlama ve ölçümleme detaylarında ise yine Google’ın araçları olan analytics ve search console referans olarak alınmaktadır.

E-Ticaret Siteleri İçin SEO’nun Önemi

E-ticaret pazarlama taktikleri arasında SEO, çok önemli bir yer tutar. İşletme ne kadar büyük olursa olsun başarılı bir e-ticaret için SEO’ya ihtiyaç vardır. SEO, e-ticaret mağazasının devasa arama motoru havuzunda dikkat çekmesi ve milyonlarca site arasında görünür olmasını sağlar.

E-ticaret sitesi hedef kitle tarafından görülmüyorsa online mağazanın bir anlamı olmayacaktır. E-ticaret mağazası Google’ın ilk sayfasında yer almazsa Google’dan herhangi bir trafik almayacaktır. Bu sebeple SEO, e-ticaret sitesinin görünürlüğünü ve çevrimiçi trafiğini artırmak için anahtar bir terimdir. Çeşitli optimizasyonlarla e-ticaret sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştiren SEO, hedef kitlenin online mağazayı kolayca bulmasına yardımcı olur.

Profesyonel SEO’nun Kazanımları

➤ Görünür Olun

İçerik veya ürünleriniz ile yılın her döneminde potansiyel müşterilerinize ulaşın.

➤ Değer Katın

Aramalarda üst sıralara çıkarak markanızı değerli kılın.

➤ Tasarruf Edin

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile reklam maliyetlerinizi düşürün.

➤ Dönüşümü Artırın

Seo ile uyumlu ara yüzle kullanıcı deneyiminizi arttırarak satışlarınızı katlayın.

Arama Motoru Optimizasyonu için hemen teklif alınız!

SEO Arama Motoru Optimizasyonu ile web sitenizi organik aramalarda ilk sıralarda çıkarabiliriz.

Bizi Hemen Arayın